La Direzion raionela d’Urtijëni n generel

  • L sculé y la sculea ie tl zënter.
  • N bon tlima de scola nes stà dassënn a cuer.
  • Se n sté bën ie la basa per mparé y nsenië a na maniera plu saurida y mireda.
  • Nëus sustenion na cultura democratica.

Organigram

Diretëura

  • Dr. Monica Moroder

Vizediretëura

  • Lardschneider Flavia

Coordinadëura de na scola

Scola elementera Urtijëi

  • Lardschneider Flavia

Scola elementera Runcadic

  • Senoner Ilke

Scola mesana Urtijëi

  • Zardo Alessandra

Cunsëi de scola

Diretëura

  • Moroder Monica

Secretera de scola

  • Tavella Marlene

Presidënt/a

  • Bernardi Nadia

Reprejentanc di genitores tl Cunsëi de scola

  • Bernardi Nadia
  • Demetz Günther
  • Kasslatter Harry
  • Kostner Alexia
  • Malfertheiner Gerlinde
  • Piaia Claudia

Reprejentanc di nsenianc tl Cunsëi de scola

  • Kostner Adilia
  • Ambach Mussner Gregor
  • Mair Richard
  • Zardo Alessandra
  • Senoner Monika
  • Perathoner Bettina

Cunsëi di genitores

Vorsitzende

  • Malfertheiner Gerlinde

Grundschule

  • Andergassen Gerda
  • Belisonzo Annalisa
  • Bernardi Nadia
  • Brembati Lisa
  • Dapoz Rosalia
  • Delago Sara
  • Delago Silvia
  • Demetz Dora
  • Demetz Ines
  • Dvorakova Jana
  • Foglietti Eva
  • Fortune Jennifer Hylly
  • Gasser Karin
  • Hyka Ervin
  • Insam Giulia
  • Insam Heidi
  • Jochberger Margit
  • Kostner Agata
  • Kostner Alexia
  • Kostner Norma
  • Mahlknecht Carolin
  • Malfertheiner Viviane
  • Malsiner Priska
  • Mazzini Denise
  • Moroder Katja
  • Moroder Maria
  • Obletter Karin
  • Perathoner Katrin
  • Perathoner Sabine
  • Pitscheider Marialuisa
  • Ploner Petra
  • Ponza Ivonne
  • Quitta Evelyn
  • Runggaldier Katharina
  • Schrott Tanja
  • Senoner Jolanda
  • Senoner Sebastian
  • Senoner Silvia
  • Stuffer Martina
  • Stuflesser Caroline
  • Stuflesser Rita
  • Verra Irene

Mittelschule

  • Avesani Katia
  • Bernardi Nadia
  • Bevilacqua Marialuisa
  • Ciechi Carmen
  • Costa Katja
  • Demetz Astrid Alexia
  • Demetz Günter
  • Floris Giacomina
  • Fulterer Waltraud
  • Kasslatter Harry
  • Knotter Sandra
  • Kostner Lucia
  • Malfertheiner Gerlinde
  • Moroder Andreas
  • Noflaner Jessica
  • Perathoner Claudia
  • Piaia Claudia
  • Sblandano Gianna
  • Stuflesser Beatrix
  • Stuflesser Silvio
  • Thomaseth Jürgen
  • Vinatzer Irene
  • Wanker Karin

Bibliotech

Bibliothekarin

  • Pancheri Simonetta

Bibliotheksrat

  • Moroder Monica
  • Senoner Ilke
  • Lardschneider Flavia
  • Pancheri Simonetta
  • Zardo Alessandra
  • Bavastro Laura

Bibliotheksteam Grundschule

  • Moroder Irene
  • Stuffer Heidi
  • Pancheri Simonetta

Bibliotheksteam Mittelschule

  • Colla Silvia
  • Oberhofer Margit
  • Bavastro Laura
  • Pancheri Simonetta

Scola elementera

Lehrer

  • Bernardi Elisa
  • Ciechi Carla
  • Clara Irene
  • Clara Jasmin
  • Dejori Irene
  • Delago Helga
  • Demetz Margot
  • Fischnaller Vera
  • Goller Marlis
  • Gruber Karin
  • Holzknecht Michaela
  • Insam Eleonora
  • Insam Kathrin
  • Insam Marina
  • Klöcker Claudia
  • Kostner Adilia
  • Kostner Agata
  • Kostner Anna
  • Kostner Manuela
  • Kostner Nadine
  • Kostner Renate
  • Kostner Sandra
  • Kostner Wilma
  • Lardschneider Flavia
  • Mair Richard
  • Mauroner Ulrika
  • Mayrhofer Magdalena
  • Moroder Irene
  • Moroder Lara
  • Niedermair Mara
  • Perathoner Bettina
  • Perathoner Stefanie
  • Piazza Michela
  • Ploner Theresia
  • Promberger Elka
  • Rifesser Michela
  • Ruggeri Silvia
  • Runggaldier Martina Maria
  • Runggaldier Mirjam
  • Senoner Gabriela
  • Senoner Ilke
  • Senoner Maria Lucia
  • Senoner Marlies
  • Senoner Valeska
  • Sotriffer Michaela
  • Stuffer Heidi
  • Stuflesser Rita
  • Verra Claudia
  • Wanker Michaela

Scola mesana

Nsenianc

  • Ambach Mussner Gregor
  • Bavastro Laura
  • Ciechi Laura
  • Colla Silvia
  • Comploi Tanja
  • Delladdio Denise
  • Demetz Marion
  • Farci Maria Patrizia
  • Goller Verena
  • Hofer Ines
  • Insam Ivana
  • Insam Jessica
  • Irsara Agnes
  • Kostner Irene
  • Kostner Michaela
  • Marmsoler Heidi
  • Miribung Vito
  • Moroder Margot
  • Moser Martina
  • Oberhofer Margit
  • Pavan Fabiola
  • Piccolruaz Simon
  • Pitschieler Jessica
  • Profanter Margit
  • Prugger Giuana
  • Rubatscher Carmen
  • Runggaldier Monika
  • Senoner Debora
  • Senoner Guido
  • Senoner Monika
  • Stuflesser Sofia
  • Tavella Bruna
  • Tedeschi Roswitha
  • Valletta Donatella
  • Wanker Emanuela
  • Zago Fiorella
  • Zardo Alessandra

Secretariat

Secretera de scola

  • Tavella Marlene

Personal dl secretariat

  • Canins Prisca Maria
  • Goller Evi
  • Kostner Sara
  • Perathoner Linda
  • Solderer Antonietta
  • Stuffer Charlotte

Assistënc

  • Bernardi Siegfried
  • Fischnaller Giuliana
  • Mahlknecht Romana
  • Pitscheider Raimund
  • Prinoth Guido
  • Rabanser Resi
  • Sacco Comis Dell'Oste Daniela Giovanna
  • Sparber Franziska
  • Stuffer Herbert
  • Woerndle Helga

Cumité de valutazion dl servisc

Scola elementera

  • Moroder Monica
  • Demetz Margot
  • Ploner Theresa
  • (Suppl.: Gruber Karin + Senoner Ilke)

Scola mesana

  • Moroder Monica
  • Rubatscher Carmen
  • Zardo Alessandra
  • (Suppl.: Kostner Irene + Miribung Vito + Senoner Monika)

Coordinadëures dl program scolastich

  • Bavastro Laura
  • Kostner Manuela
  • Lardschneider Flavia
  • Maraner Marco
  • Senoner Guido
  • Senoner Valeska
  • Speziani Micol
  • Stuflesser Rita
  • Zardo Alessandra

Coordinadëures ala ntegrazion

Scola elementera Urtijëi

  • Lardschneider Flavia

Scola mesana Urtijëi

  • Zardo Alessandra

Care team

  • Delago Helga
  • Irsara Agnes
  • Kostner Adilia
  • Senoner Debora
  • Senoner Ilke
  • Verra Claudia

Respunsabl dla prutezion di dac

  • Tavella Bruna

Cumscion de mediazion

  • Moroder Monica
  • Nadia Bernardi
  • Gerlinde Malfertheiner
  • Oberhofer Margit
  • Rubatscher Carmen
  • Senoner Ilke
  • (Suppl.: Demetz Margot + Senoner Guido)

Coordinadëures dla nfurmatica

Scola elementera Urtijëi

  • Demetz Margot

Scola elementera Runcadic

  • Perathoner Bettina

Scola mesana Urtijëi

  • Kostner Irene

Plan di trëi ani

L plan de svilup ie n documënt dla Direzion Raionela ulache vën mustrà su de cie che la scola tën cont te si atività.
L vëij  danter l auter dant, te ce direzion che la scola uel jì,  cie che la uel arjonjer, cie che la pieta n cont de furmazion, l program de scola y i criters de valutazion.

Curricula

Arte Kunst

Arte-Kunst 1. e 2. classe-Klasse SE-GS.pdf ciarië ju
Arte-Kunst 3. classe-Klasse SE-GS.pdf ciarië ju
Arte-Kunst 4. e 5.classe-Klasse SE-GS.pdf ciarië ju

Deutsch

Deutsch 1. Klasse GS.pdf ciarië ju
Deutsch 2. Klasse GS.pdf ciarië ju
Deutsch 3. Klasse GS.pdf ciarië ju
Deutsch 4. Klasse GS.pdf ciarië ju
Deutsch 5. Klasse GS.pdf ciarië ju

Educazione civica - Bürgerkunde

Indicaziuns por l'insegnamënt scora primara.pdf ciarië ju
educazione civica - Bürgerkunde.pdf ciarië ju
Überarbeitete Vorlage_Schulcurriculum_Grundschule (1).pdf ciarië ju

Geografia - Geografie

Geografia-Geografie 1. classe-Klasse SE-GS.pdf ciarië ju
Geografia-Geografie 2. classe-Klasse SE-GS.pdf ciarië ju
Geografia-Geografie 3. classe-Klasse SE-GS.pdf ciarië ju
Geografia-Geografie 4. classe-Klasse SE-GS.pdf ciarië ju
Geografia-Geografie 5. classe-Klasse SE-GS.pdf ciarië ju

Informationstechnologie

Informationstechnologie 1._2 classe-Klasse SE-GE.pdf ciarië ju
Informationstechnologie 3. classe-Klasse SE-GE.pdf ciarië ju
Informationstechnologie 4._5. classe-Klasse SE-GE.pdf ciarië ju

Inglese - Englisch

Inglese-Englisch Biennium SE-GS.pdf ciarië ju

Italiano

Italiano 1. classe SE.pdf ciarië ju
Italiano 2. classe SE.pdf ciarië ju
Italiano 3. classe SE.pdf ciarië ju
Italiano 4. classe SE.pdf ciarië ju
Italiano 5. classe SE.pdf ciarië ju

Ladin

Ladin 1. tlas SE .pdf ciarië ju
Ladin 2. tlas SE.pdf ciarië ju
Ladin 3. tlas SE.pdf ciarië ju
Ladin 4. tlas SE.pdf ciarië ju
Ladin 5.tlas SE .pdf ciarië ju

Matematica - Mathematik

Matematica-Mathematik 1. classe-Klasse SE-GS.pdf ciarië ju
Matematica-Mathematik 2. classe-Klasse SE-GS.pdf ciarië ju
Matematica-Mathematik 3. classe-Klasse SE-GS.pdf ciarië ju
Matematica-Mathematik 4. classe-Klasse SE-GS.pdf ciarië ju
Matematica-Mathematik 5. classe-Klasse SE-GS.pdf ciarië ju

Religione - Religion

Religiun-Religione-Religion 1. tlas-classe-Klasse SE-GS Neu.pdf ciarië ju
Religiun-Religione-Religion 2. tlas-classe-Klasse SE-GS neu.pdf ciarië ju
Religiun-Religione-Religion 3. tlas-classe-Klasse SE-GS neu.pdf ciarië ju
Religiun-Religione-Religion 4. tlas-classe-Klasse SE-GS neu.pdf ciarië ju
Religiun-Religione-Religion 5. tlas-classe-Klasse SE-GS neu.pdf ciarië ju

Scienze - Naturkunde

Naturkunde_Scienze nat.1. Klasse.pdf ciarië ju
Naturkunde_Scienze nat2.Klasse.pdf ciarië ju
Naturkunde_Scienze nat4. Klasse.pdf ciarië ju
Naturkunde_Scienze nat5. Klasse.pdf ciarië ju
Naturkunde_Scienze naturali 3. Klasse.pdf ciarië ju

Storia - Geschichte

Storia-Geschichte 1. classe-Klasse.pdf ciarië ju
Storia-Geschichte 2. classe-Klasse.pdf ciarië ju
Storia-Geschichte 3. classe-Klasse.pdf ciarië ju
Storia-Geschichte 4. classe-Klasse.pdf ciarië ju
Storia-Geschichte 5. classe-Klasse.pdf ciarië ju