La Direzion raionela d’Urtijëni n generel

  • L sculé y la sculea ie tl zënter.
  • N bon tlima de scola nes stà dassënn a cuer.
  • Se n sté bën ie la basa per mparé y nsenië a na maniera plu saurida y mireda.
  • Nëus sustenion na cultura democratica.

Organigram

Diretëura

  • Dr. Maria Kostner

Vizediretëura

  • Lardschneider Flavia

Coordinadëura de na scola

Scola elementera Urtijëi

  • Lardschneider Flavia

Scola elementera Runcadic

  • Kostner Helga

Scola mesana Urtijëi

  • Zardo Alessandra

Cunsëi de scola

Diretëura

  • Kostner Maria

Secretera de scola

  • Tavella Marlene

Presidënt/a

  • Bernardi Nadia

Reprejentanc di genitores tl Cunsëi de scola

  • Bernardi Nadia
  • Demetz Günther
  • Kasslatter Harry
  • Kostner Alexia
  • Malfertheiner Gerlinde
  • Piaia Claudia

Reprejentanc di nsenianc tl Cunsëi de scola

  • Kostner Adilia
  • Ambach Mussner Gregor
  • Mair Richard
  • Zardo Alessandra
  • Senoner Monika
  • Perathoner Bettina

Cunsëi di genitores

Presidënt/a

  • Malfertheiner Gerlinde

Scola elementera

  • Andergassen Gerda
  • Bernardi Nadia
  • Brembati Lisa
  • Dapoz Rosalia
  • Delago Sara
  • Delago Silvia
  • Demetz Dora
  • Demetz Jone
  • Fulterer Waltraud
  • Gasser Karin
  • Giorgi Eva
  • Hofer Bettina
  • Kostner Agata
  • Kostner Alexia
  • Lardschneider Egon
  • Leccese Maria Paola
  • Lipari Daniela
  • Mahlknecht Carolin
  • Malsiner Priska
  • Moroder Katja
  • Moroder Maria
  • Obletter Karin
  • Obletter Marion
  • Perathoner Katrin
  • Pitscheider Marialuisa
  • Ploner Petra
  • Prinoth Michela
  • Prugger Susanne
  • Runggaldier Silvia
  • Schmalzl Helene
  • Schrott Tanja
  • Senoner Miriam
  • Senoner Sebastian
  • Senoner Silvia
  • Stuffer Martina
  • Stuflesser Rita
  • Überbacher Sieglinde
  • Valletta Donatella
  • Verra Irene
  • Zubba Romina

Scola mesana

  • Avesani Katia
  • Bernardi Nadia
  • Bevilacqua Marialuisa
  • Ciechi Carmen
  • Costa Katja
  • Demetz Astrid Alexia
  • Demetz Günter
  • Floris Giacomina
  • Fulterer Waltraud
  • Kasslatter Harry
  • Knotter Sandra
  • Kostner Lucia
  • Malfertheiner Gerlinde
  • Moroder Andreas
  • Noflaner Jessica
  • Perathoner Claudia
  • Piaia Claudia
  • Sblandano Gianna
  • Stuflesser Beatrix
  • Stuflesser Silvio
  • Thomaseth Jürgen
  • Vinatzer Irene
  • Wanker Karin

Bibliotech

Bibliotechera

  • Pancheri Simonetta

Cunsëi de bibliotech

  • Kostner Maria
  • Kostner Helga
  • Lardschneider Flavia
  • Pancheri Simonetta
  • Prinoth Gabriella
  • Zardo Alessandra

Team dla bibliotech dla scola elementera

  • Moroder Irene
  • Stuffer Heidi

Team dla bibliotech dla scola mesana

  • Colla Silvia
  • Oberhofer Margit
  • Prinoth Gabriella

Scola elementera

Nsenianc

  • Bernardi Elisa
  • Clara Jasmin
  • Comploi Elisa
  • Dejori Irene
  • Delago Helga
  • Delazer Michaela
  • Demetz Margot
  • Goller Marlis
  • Grossrubatscher Alex
  • Gruber Karin
  • Holzknecht Michaela
  • Insam Kathrin
  • Insam Marina
  • Klöcker Claudia
  • Kostner Adilia
  • Kostner Helga
  • Kostner Manuela
  • Kostner Wilma
  • Lardschneider Flavia
  • Mahlknecht Lea
  • Mair Richard
  • Mauroner Ulrika
  • Moroder Irene
  • Moroder Lara
  • Perathoner Bettina
  • Perathoner Stefanie
  • Piazza Veronika
  • Ploner Theresia
  • Promberger Elka
  • Rifesser Michela
  • Ruggeri Silvia
  • Runggaldier Monika
  • Runggaldier Sonja
  • Senoner Ilke
  • Senoner Maria Lucia
  • Senoner Marlies
  • Senoner Valeska
  • Sotriffer Michaela
  • Stuffer Heidi
  • Stuflesser Rita
  • Verra Claudia
  • Wanker Michaela

Scola mesana

Nsenianc

  • Ambach Mussner Gregor
  • Bavastro Laura
  • Ciechi Laura
  • Colla Silvia
  • Demetz Marion
  • Goller Anita
  • Hempel Caroline
  • Hoenmanns Ursula
  • Hofer Ines
  • Insam Jessica
  • Insam Kathrin
  • Irsara Agnes
  • Kostner Irene
  • Kostner Michaela
  • Lamprecht Corrina
  • Maraner Marco
  • Marmsoler Heidi
  • Maruca Bruno
  • Miribung Vito
  • Moroder Margot
  • Moser Martina
  • Mussner Luca
  • Oberhofer Margit
  • Pasolli Martina
  • Piccolruaz Simon
  • Pitschieler Jessica
  • Ploner Maria
  • Prinoth Gabriella
  • Profanter Margit
  • Prugger Giuana
  • Rubatscher Carmen
  • Runggaldier Monika
  • Senoner Guido
  • Senoner Monika
  • Speziani Micol
  • Stuflesser Kathrin
  • Tavella Bruna
  • Zardo Alessandra

Secretariat

Secretera de scola

  • Tavella Marlene

Personal dl secretariat

  • Canins Prisca Maria
  • Kostner Sara
  • Perathoner Linda
  • Solderer Antonietta
  • Stuffer Charlotte

Assistënc

  • Bernardi Siegfried
  • Fischnaller Giuliana
  • Mahlknecht Romana
  • Pitscheider Raimund
  • Prinoth Guido
  • Rabanser Resi
  • Sacco Comis Dell'Oste Daniela Giovanna
  • Sparber Franziska
  • Stuffer Herbert
  • Woerndle Helga

Cumité de valutazion dl servisc

Scola elementera

  • Kostner Maria
  • Demetz Margot
  • Ploner Theresa
  • (Suppl.: Gruber Karin + Senoner Ilke)

Scola mesana

  • Kostner Maria
  • Rubatscher Carmen
  • Zardo Alessandra
  • (Suppl.: Miribung Vito + Senoner Monika)

Coordinadëures dl program scolastich

  • Bavastro Laura
  • Kostner Manuela
  • Lardschneider Flavia
  • Maraner Marco
  • Senoner Guido
  • Senoner Valeska
  • Speziani Micol
  • Stuflesser Rita
  • Zardo Alessandra

Coordinadëures ala ntegrazion

Scola elementera Urtijëi

  • Lardschneider Flavia

Scola mesana Urtijëi

  • Zardo Alessandra

Care team

  • Delago Helga
  • Hoenmanns Ursula
  • Irsara Agnes
  • Kostner Adilia
  • Senoner Ilke
  • Verra Claudia

Respunsabl dla prutezion di dac

  • Tavella Bruna

Cumscion de mediazion

  • Kostner Maria
  • Nadia Bernardi
  • Gerlinde Malfertheiner
  • Rubatscher Carmen
  • Senoner Ilke
  • (Suppl.: Demetz Margot + Senoner Guido)

Coordinadëures dla nfurmatica

Scola elementera Urtijëi

  • Demetz Margot

Scola elementera Runcadic

  • Perathoner Bettina

Scola mesana Urtijëi

  • Kostner Irene

Plan di trëi ani

L plan de svilup ie n documënt dla Direzion Raionela ulache vën mustrà su de cie che la scola tën cont te si atività.
L vëij  danter l auter dant, te ce direzion che la scola uel jì,  cie che la uel arjonjer, cie che la pieta n cont de furmazion, l program de scola y i criters de valutazion.